Masaż bańką chińską - precz z cellulitem

Masaż jest to dzielenie się dotykiem, który przenika głęboko do mięśni i narządów wewnętrznych. Masowanie jest jednym ze sposobów uwalniania i ukierunkowania przepływu energii przez ciało...

W medycynie posiadamy wiele technik masażu, np. limfatyczny, klasyczny, segmentarny, sportowy, relaksacyjny, gorącymi kamieniami, bańką chińską. To jednak ten ostatni przeżywa obecnie w kosmetologii swoją drugą młodość i rekomendowany jest przez ekspertów do skutecznej walki z cellulitem, z którym boryka się aż 99% kobiet.

Dlaczego masaż bańką chińską jest tak polecany? Bo uelastycznia i bardzo wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia przenikanie preparatów wyszczuplających stosowanych po masażu w głąb skóry. Pomaga również pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

Będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób przemęczonych, zestresowanych i prowadzących siedzący tryb życia.
Masaż ten w krótkim czasie daje wyraźne efekty. Atrakcyjna jest też jego cena - 45 zł. :)

Należy jednak pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach do tego typu masażu. Są nimi: zaburzenia krzepliwości krwi, skłonności do wylewów podskórnych oraz obrzęków. Kobiety w czasie menstruacji również nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

Uwaga, masażu nie stosujemy w miejscach, gdzie jest niewiele mięśni i tkanki tłuszczowej!  Zrezygnować więc muszą z niego osoby posiadające zmiany nowotworowe w organizmie.